::
 ::
location :: root / tv mass-media film / Filmaři a poskytovatelé internetu se shodli na zásadách online prodeje filmů

Filmaři a poskytovatelé internetu se shodli na zásadách online prodeje filmů


Chartu, kterou připravila Evropská komise, schválili zástupci filmového průmyslu a internetových firem v úterý během filmového festivalu v Cannes.


Evropští výrobci a distributoři filmů spolu s provozovateli širokopásmového internetu se dohodli na zásadách, jak šířit filmy online a zároveň bojovat proti pirátským kopiím. Chartu, kterou připravila Evropská komise, schválili jejich zástupci v úterý během filmového festivalu v Cannes.

Mezi 18 firmami nechybely Time Warner, BBC, Vivendi, France Telecom, EMI Music, Gaumont, Telecom Italia či Tiscali; další se chystají připojit. Komisařka Viviane Redingová řekla, že charta představuje mílový krok k regulaci šíření filmů po internetu: "Podstatně rozšíří nabídku evropských filmů a usnadní jejich oběh v evropském i světovém měřítku, stane se inspirací pro jakoukoli příští regulační iniciativu komise".

Filmové a televizní společnosti, stejně jako obchodníci s DVD si stěžují na obrovské ztráty způsobované ilegálním stahováním filmů z internetu, které umožňuje šířící se širokopásmové připojení. Nyní se filmaři i provozovatelé internetu zavázali, že budou vyvíjet technologie na ochranu autorskych prav, spolupracovat při boji s piráty, a zároveň zajišťovat divákům širokou nabídku a pohodlné placené služby.

Komisi jde o to, aby se výrobci a distributoři filmů nebáli nabízet svá díla online, ale aby je mohli naopak tímto způsobem dobře prodávat. Nabádá správce serverů, aby nepropagovali možnosti pirátského kopírování. Uznává, že charta má zatím jen symbolický význam, považuje ji však za podnět pro konkrétní kroky, které přinesou hmatatelné výsledky.

 

Comments

    visions :: homes :: register :: forgot password
kyberka  ars morta universum  Web Independant Manifesto